2016 Enerji Verimliliği Danışma Kurulu Toplantısı

2016 Enerji Verimliliği Danışma Kurulu Toplantısı 28-29 Kasım Tarihlerinde Gerçekleştirildi... 

                                                    

Kamu, Özel sektör, Yerel yönetimler, STK, Üniversite, konu uzmanlarından 268 katılım ile İstanbul'da 28-29 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen 2016 Yılı Enerji Verimliliği Danışma Kurulu bu yıl 1nci Türkiye Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı üzerinde çalışmalarda bulundu.

                                                                              

Açılış Konuşmalarını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Abdullah TANCAN ve EBRD Türkiye ve Merkezi Asya Direktörü Sayın Natalia KHANJENKOVA'nı yaptığı etkinlikte 160 kurum Türkiye Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı Sanayi, Binalar, Ulaşım, Enerji, Tarım ve Yatay Konular başlıklarında ele alındı. 

                                                    

Enerji Verimliliği öncelik konuları, eylemler, alt eylemler, ilgili kurum ve kuruluşlar, anahtar başarı göstergeleri ve önceliklendirilmesi üzerine çalışmalar yapıldığı Danışma Kurulu toplantısında karşılıklı görüş alış verilinde bulunuldu. 

                                                    

Çalışmalar Prof. Dr. Pınar MENGÜÇ, Prof. Dr. Zerrin YILMAZ, Prof. Dr. Filiz KARAOSMANOĞLU, Prof. Dr. Yunus Ali ÇENGEL, Prof. Dr. Sermin ONAYGİL ve Prof. Dr. Ali Osman ATAHAN moderasyonunda YEGM Enerji Verimliliği Daire Başkanlığı uzmanlarının raportörlüğünde yürütülmüş, çıktıları nihai eylem planının tamamlanmasında değerlendirilmek üzere derlenmiştir. Kapanış toplantısında moderatörlerin verdiği faaliyet özeti ile kurul çalışmalarını tamamlamıştır. Faaliyet sonunda çalışma metodolojisi, katılım ve katkı için YEGM Genel Md. Oguz CAN genel değerlendirmelerini paylaşmıştır. 

ÜYE GİRİŞİ
Kullanıcı adı
Parola
ETKİNLİK / FUAR TAKVİMİ
Tümünü Göster
Bilgilendirme
Bizi Takip Edin
Telefonlarımız
Bu site Teknorem Bilişim tarafından 2015 yılında JESDER için yapılmıştır.